نمای مینرال

بدون دیدگاه

نمای مینرال چیست؟

نمای مینرال ترکیبی از سنگ دانه های ریز طبیعی میباشد که پس از استخراج از معادن سنگ (مرمر- کواتز- گرانیت و…) به اندازه دلخواه شکسته می شود و پس از غربال و شستشو با چند نوع رزین ترکیب می گردد تا آماده استفاده شود. نمای مینرال پس از استفاده با توجه به رطوبت و دمای محیط بین یک تا چند روز زمان لازم است تا مستحکم گردد. پس از این زمان نمای مینرال خشک شده و مشابه سنگ طبیعی در مقابل شستشو سرما و گرما از ساختمان محافظت می نماید. تفاوت نماهای مینرال بیشتر به سبب رزین مورد استفاده حاصل می شود که از این میان رتبه نخست به رزین ساخت شرکت هنکل آلمان تعلق دارد و سپس رزین های ترکیه و در وحله بعد رزین های ساخت ایران میباشند. امروزه نمای مینرال بهترین گزینه از نظر صرفه جویی اقتصادی ، سبکی و استحکام در اکثر بناهای ساختمانی میباشد.

نمای مینرال پارسه

امروزه نماهای جدیدی مانند کامپوزیت و شیشه در صنعت ساختمان سازی وارد شده است که به مرور زمان جایگزین مصالحی مانند آجر، سنگ و گرانیت شده است و در بسیاری از موارد مقرون به صرفه تر از مصالح سنتی میباشد.نمای مینرال پارسه نیز یکی از گزینه های جدید برای معماران و انبوه سازان و مهندسین داخلی و خارجی کشور است که در مقایسه با سایر نماهای ساختمانی مزیت های قابل توجهی دارد.

مولفه های بسیاری همانند:

زیبایی و طرح های متفاوت

پایداری و استحکام بالا

سبکی

قابلیت نگهداری و تعمیرات ارزان تر د ر مقایسه با دیگر نماهای ساختمانی با کاربری های مختلف

اجرای سریع و صرفه جویی در زمان و نیروی کار

قابل اجرا بر روی کلیه سطوح صاف مانند سیمان، دیوارهای کنفی و هر نوع سطح صاف دیگر

جلوگیری از هدر روفتن زمان و هزینه

بادوام و مقاوم و بی خطر بودن در مقابل خطرات زلزله

عایق رطوبتی و مقاوم در برابر نفوذ آب

وزن بسیار سبک این نما، صرفه جویی قابل توجهی در وزن ساختمان و صرفه جویی در هزینه فونداسیون و … در صورت محاسبات سازه ای دارد

قیمت ارزان در مقایسه با سایر نماهای ساختمان مانند کامپوزیت، شیشه، سنگ و …

تنوع منحصر به فرد در رنگها و دارای بیش از ۵۰ رنگ طبیعی

ماندگاری طولانی

مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، گرما و یخبندان

قابل رقیق شدن توسط آب در زمان اجرا و کاملا سازگار با محیط زیست

خدمات این شرکت جهت تولید و توزیع محصولات خود

این شرکت آماده تامین مواد خام تولید کنندگان گرامی از جمله انواع رزین های آلمانی و ترکیه ای و انواع سنگ دانه های طبیعی شسته شده و روان کننده های مختلف و نگهدارنده و همچنین فروش سطل های ۲۵ کیلویی می باشد.

شرایط نگهداری مواد اولیه نمای مینرال پارسه

دور از نور خورشید و در محیط با دمای ۱۵- ۳۳ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

تاریخ مصرف محصول از زمان تولید به مدت یک سال می باشد.

بلکا

بدون دیدگاه

بلکا جایگزین مناسب رنگ و کاغذ دیواری، نوعی پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی پنبه سلولز می‌باشد که توسط دستگاه‌های مخصوص در ابعاد بسیار ریز خرد شده و سپس با میزان مشخصی از رزین سلولزی وسنگهای تزئینی کاملاً مخلوط شده است. این پوشش به دلیل برخورداری از مواد اولیه کاملاً طبیعی می‌تواند در فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستانها نیز مورد استفاده قرار گیرد. بلکا برروی گچ، خاک وگچ (شمشه کشی شده)، چوب، فلز، رنگ روغن، سیمان، شیشه و… قابل اجرامی باشد.

خصوصیات بلکا پارسه :

عایق حرارت و برودت ,عایق صوت, بی نیاز از نویزسازی, عدم انعکاس صدا, نداشتن بو و مواد فرار, ضد ضربه, مقاوم در برابر رطوبت, خاصیت آنتی استاتیک, مقاوم در برابر آتش, کاهش بازتاب نور, قابلیت ترمیم, قابلیت بازیافت مواد, سرعت اجرایی بسیار بالا, صرفه اقتصادی, قابل اجرا بر روی تمام سطوح, ترک خوردگی ندارد

خصوصیات گرانولیت پارسه :
شرکت نماسازان پارسه همگام با توسعه فنی و کیفی مصالح ساختمانی و توسعه صنعت ساختمان گرانولیت پارسه را که حاصل فن آوری نوین علم شیمی در صنعت ساختمان می باشد را به جامعه مهندسین کشور، انبوه سازان، پیمانکاران محترم و کلیه دست اندرکاران این فعالیت اقتصادی مهم و اشتغال زا ارائه می نماید. این محصولات پوششی است جدید با قابلیت ها و مقاومت بسیار بالا و مطلوب جهت نمای بیرون ساختمان که علاوه بر داشتن خصوصیات زیر بسیار اقتصادی نیز می باشد.

بلکــا چـیست؟

بلکا جایگزین مناسب رنگ و کاغذ دیواری، نوعی پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی پنبه سلولز می‌باشد که توسط دستگاه‌های مخصوص در ابعاد بسیار ریز خرد شده و سپس با میزان مشخصی از رزین سلولزی وسنگهای تزئینی کاملاً مخلوط شده است. این پوشش به دلیل برخورداری از مواد اولیه کاملاً طبیعی می‌تواند در فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستانها نیز مورد استفاده قرار گیرد. بلکابرروی گچ، خاک وگچ (شمشه کشی شده)، چوب، فلز، رنگ روغن، سیمان، شیشه و… قابل اجرامی باشد.

عایق حرارت

خاصیت عایق بودن الیاف به این علت است که همواره هوا در داخل فضاهای موجود در آن ساکن میگردد

سازگار با محیط زیست

عدم استفاده از مواد نفتی و مواد فرار در ساختار بلکا پس و بعد نصب ضرری برای محیط زیست نخواهد داشت

کاهش محسوس رفلکس صدا

بلکا به عنوان پوششی با تخلخلات فراوان و غیر همگون به ضخامت ۲ الی ۴ میلیمتر حدود ۴۱درصد رفلکس صدا را میکاهد

خاصیت قابلیت شستشو

نحوه شستشو با ابر و شامپو فرش قابل شستشو می باشد پس از شستشو مدتی صبر کنید تا بلکا دوباره خشک شود

موبایل:  ۰۹۱۲۴۹۸۴۵۲۸

تلفن: ۲۲۳۴۲۵۵۷ ۰۲۱

ایمیل:  info@belkaparse.com

آدرس: تهران- شهر قدس – خیابان شاهپور آفیان- پلاک ۲۲۷

موبایل : ۰۹۱۲۳۴۴۸۶۳۴

لینک های مرتبط

بلکا-رنگ-نقاشی-فامالین-رومالین-پوشش سلولزی-نما-نماساز-تولید کننده رومالین-تولید کننده پتینه-پتینه-دکوراسیون-رولکا-دکوراسیون داخلی-میکا-پوششکاغذ دیواری-پارکت-رنگ آمیزی-عایق صدا-ابریشم-پوشش ابریشمی-پوشش الیافی-عایق صوت-بلکا پارسه-آنتی استاتیک-کاهش رفلکس صدا

گرانولیت-نقاشی ساختمان-الیاف طبیعی-سلک-رنگ بلکا-پوشش سریع-دیوار پوش-سیلکو-رومان-والتکس-اکریلیک-رنگ نما-کناف-بلکا چیست

نمای مینرال

مقاله جای تاقچه ها خالی است

بدون دیدگاه

عـدم مـوفـقـیت و شـکسـت ها نشانگر این هستند که راه پـیـروزی راهـی دشـوار و پـیـچ در پـیـچ اسـت. آنـهــایی کـه مـی خواهـنـد از خـود اثـری مـانـدگار در دنیای تجارت باقی بـگـذارنـد، بـر سـر راه خـود نـاگـزیـر از رویـارویـــی با موانع و مشـکلات هسـتند. و هـر چـقـدر هـم کـه دانـش و کـفایـت داشته باشند، باز از این مسئله مستثنی نیستند.
همه ما انسانها درطول زندگیمان مرتکب اشتباه میشویم. تـنها سوالی که پیش می آید این است که: آیا آنقدر عاقل هستید که از این اشتباهات درس بگیرید؟.
اشتباه کردن 
مشکل همه ی تاجران و کاسبان این است که از وقتی فارغ التحصیل می شوند به دنبال یک کسب و کار بی عیب و نقص اند. می خواهند معروف شوند و همه از آنها به عنوان فردی موفق و کار درست که دنیای تجارت را مثل کف دستش می شناسد اسم ببرند. به این خاطر از گرفتن تصمیمات پرخطر اجتناب می کنند تا از این قافله عقب نمانند.
اما گروهی از سرمایه داران و تاجران بانفوذ و مهم عقیده دارند که اصل مهم در دنیای تجارت ریسک کردن است. آنها می گویند هیچ کس حتی یک ريال به دست نمی آورد که قبلش پولی از دست نداده باشد. و آنهایی که موفق می شوند کسانی هستند که از تجربیات و اشتباهات گذشته شان درس گرفته اند.
آیا اشتباهاتتان خیلی بزرگ است؟ 
خوشبختانه اکثر اشتباهاتی که مرتکب می شوید قابل اصلاح هستند. پولی که در یک معامله ی تجاری از دست می دهید را میتوانید دوباره به دست آورید، به شرط اینکه بفهمید دلیل از دست دادن آن چه بوده است.
دونالد ترامپ، صاحب برج ترامپ نیویورک، هتل پلاتزا، و هتل بین المللی ترامپ، توانست پس از ارتکاب به یک اشتباه و از دست دادن پولش، با تکیه بر توانایی های خود از نو همه چیز را شروع کرده و در جای دیگری سرمایه گذاری کرد.
او ثابت کرد که اشتباهات با صرف وقت و پشتکار قابل جبران هستند.
جبران اشتباهات 
ترامپ یکی از سرمایه گذارانی بود که توانست از اشتباهاتش درس بگیرد و سرانجام جا پای خود را سفت کند. با درس گرفتن از اشتباهات گذشته و گذر زمان و پشتکار، قادر خواهید بود که اشتباهاتتان را جبران کنید.
در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که شما را در این مسیر یاری می کنند.
1- اشتباهات خود را بپذیرید
اولین کاری که باید در وقوع چنین رویدادهایی انجام دهید این است که بپذیرید که مرتکب اشتباه شده اید و مسئولیت آن را قبول کنید. مقصر کردن همه به غیر از خودتان، به شما هیچ کمکی نخواهد کرد و باعث خواهد شد که حتی نتوانید دلیل پیش آمدن آن اشتباه را بفهمید.
2- از تجربیاتتان درس بگیرید
در انجام معاملات تجاری باید حواستان باشد، که اگر اتفاق ناگواری افتاد بتوانید به عقب برگردید و همه ی فاکتورها و عوامل غلط را بررسی کرده و بفهمید که کدام قسمت ها را باید تغییر دهید.
از اشتباهاتتان استقبال کنید و آن را فرصتی برای اصلاح خود و آینده ی کاریتان بدانید. از این فرصت استفاده کنید تا بتوانید همه چیز را دوباره به حالت مثبت درآورید.
3- از شکست های بزرگتر جلوگیری کنید
همیشه به عواقب و نتایج کارهایتان فکر کنید. نگذارید که افکار بد در ذهنتان رشد کنند. ممکن است انجام کاری برایتان دشوار باشد، اما به این فکر کنید که اگر آن کار را انجام ندهید چه عواقب و شکست های بزرگتری در انتظارتان خواهد بود.
4- به خودتان نگیرید
فقط چون همه از ایده ها و عقاید شما خوششان نمی آید، دلیل بر این نیست که شما کاسب به دردنخوری باشید. مردم همیشه کارهایتان را نقد خواهند کرد، اما این به آن معنی نیست که شما را نقد می کنند. پس به خودتان نگیرید و دلسرد نشوید.
5- شخصیتتان را اصلاح کنید
نگذارید شکست ها شما را از نظر احساسی از پا درآورند. به جای آن سعی کنید به دنیا ثابت کنید که لیاقت موفقیت را دارید. به جای خوردن غصه ی آنچه از دست دادید، به آینده فکر کنید. ببینید کجای کار ایراد داشته است. بدانید که شما لیاقت آن را دارید و فقط با کمی تغییر همه چیز حتی بهتر از قبل خواهد شد. توانایی هایتان را بشناسید و اشکالاتتان را اصلاح کنید.
دلسرد نشوید… 
اینکه برای گرفتن پاداش های بزرگ حتماً باید ریسک های بزرگ هم بکنید دیگر کلیشه شده است. این را همیشه به یاد داشته باشید كه موفق ترین ها، هیچوقت آنهایی نیستند که بی خطرترین و امن ترین راه ها را انتخاب می کنند. افراد موفق کسانی هستند که از اشتباهاتشان درس می گیرند .

پوشش های دیواری سلولزی

بدون دیدگاه

پوشش های دیواری سلولزی چیست ؟

هزاره سوم هزاره تفکرات و ایده های زیباست که در عین حال باتکنولوژی ، کیفیت و سرعت عجین گردیده است . (پوشش های دیواری سلولزی) دنیای مدرن معماری نیز از این ایده های هوشمند به دور نبوده است . یکی از این دست آوردهای نوین در عرصه معماری ، پوششهای بر پایه الیاف است که با دارا بودن رنگها و بافتهای بسیار متنوع و شاد ، روحی تازه  به کالبد زندگی ماشینی می بخشد .

این پوششها علاوه بر زیبایی ، دست آوردهایی چون کاهش هزینه ، الگوی بهینه مصرف انرژی و سرعت اجرا همراه با دوام بالا را به ارمغان می آورد . با تاکید بر آن که الیاف به کار رفته در این پوششها ، الیاف سلولزی بوده که ارمغانی از طبیعت می باشد و با پدید آوردن فضایی پاکیزه پیرامون ما ، شادابی و نشاط را به همراه می آورد .این پوشش دیواریها دارای آزمایش آتش مطابق استاندارد ملی ۱-۷۲۷۱ و استاندارد بین المللی ISO5660 از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن – بخش آتش و ساختمان می باشد .

مشخصات عمومی

مشخصات محصول :

تنوع نا محدود در طرح ، رنگ و ایجادشادابی
سرعت اجرایی بالا و تمیزی محیط کار هنگام اجرا
بادوام و مقاوم در برابر ضربه و خراشیدگی
سهولت در اجرا ، ترمیم و طراحی اشکالمختلف
انعطاف پذیری بالا و عدم ترک خوردگی بعد از اجرا
بی نیاز از زیر سازی و قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح
عدم جذب گرد و غبار و دوده و نظافت سریع و آسان
بدون بو و حساسیت در هنگام اجرا و بعد از آن
عایق صوتی و حرارتی ( بهینه سازی مصرف سوخت )
پوشاننده خرابیها و عیوب سطوح قدیمی ساختمان
مقاومت در برابر گرما و شعله ور شدن
کاهش محسوس رفلکسهای مستقیم نور و صدا

تکنیک های جالب بلکا برای تغییر دکوراسیون دیوار

بدون دیدگاه
تکنیک های جالب بلکا برای تغییر دکوراسیون دیوار

دیوارها یکی از موثرترین بخش‌های دکوراسیون منزلند. چرا که رنگ آنها تاثیر زیادی در ظاهر خانه و روحیه ساکنان آن ایفا می‌کند. در عین حال آسیب‌پذیرترین سطوح خانه نیز به شمار می‌روند چون نصب تابلوها، دیوارکوب‌ها، پرده‌های زینتی و برخورد وسایل خانه باعث صدمه دیدن آنها می‌شود.

لازم نیست حتما حرفه‌ای باشید. با آموختن چند تکنیک ساده می‌توانید این عیوب را رفع کنید. علاوه بر این گاهی هم پیش می‌آید که احساس می‌کنید دکوراسیون منزلتان برایتان تکراری شده و حالت یکنواختی پیدا کرده است. در این صورت نیازی نیست متحمل هزینه‌های زیاد شوید و وسایل خانه‌تان را تعویض کنید. حتی با رنگ کردن دیوارها به تنهایی می‌توانید تغییرات باور نکردنی در دکوراسیون خانه ایجاد کنید.

۱ – تکنیک پتینه با اسفنج :
این تکنیک یکی از ساده‌ترین و در عین حال زیباترین روش‌های ایجاد طرح روی دیوارهاست. ابتدا زمینه دیوار را رنگ‌آمیزی کنید و سپس یک تکه اسفنج را به رنگ آغشته کرده و به صورت ضربه‌ای به دیوار بزنید. توجه داشته باشید که ابتدا اضافه‌های رنگ را توسط روزنامه بگیرید و سپس اقدام به رنگ‌آمیزی کنید.

۲ – تکنیک پتینه با پارچه :
این شیوه نسبت به روش اسفنج، وقت بیشتری از شما می‌گیرد. برای پیاده کردن این تکنیک شما باید تعداد زیادی تکه پارچه تهیه کنید و هر بار یکی از آنها را مچاله کرده و به مقداری رنگ آغشته کنید. سپس به حالت ضربه‌ای روی دیوار بزنید.
البته جور دیگری هم می‌توانید از تکنیک پارچه استفاده کنید.

به این ترتیب که مستطیلی به عرض ۱۵ سانتی‌متر و طول ۲۰ سانتی‌متر از پارچه‌ای ببرید. در حالی که با دست ۲ سر پارچه را گرفته‌اید آنها را خلاف جهت هم بپیچانید. لوله پارچه را به رنگ آغشته کنید و مانند یک وردنه روی دیوار بکشید. هر بار که پارچه باز شد، این کار را تکرار کنید.

۳ -‌ تکنیک بافتدار کردن دیوار در پتینه :
در بافت‌دار کردن دیوار روش‌های مختلفی وجود دارد. از جمله ترکیب پودر مل، روغن الیف، آب و رنگ روغنی ساختمان برای بدست آوردن خمیری نسبتا شل تا در بافت دار کردن دیوار استفاده شود. البته می‌توانید مقدار آب و پودر مل را برای رسیدن به غلظت دلخواه تغییر دهید.

۴ ‌- تکنیک رنگ‌برداری :
این تکنیک هم توسط پارچه اجرا می‌شود. اما با این تفاوت که این بار پارچه رنگ اضافی روی دیوار را به خود جذب می‌کنند. ابتدا دیوار مورد نظر را آماده کرده و رنگی را با قلم مو به صورت نیمه رقیق بر روی دیوار بکشید. حالا یک دستمال نخی زبر را که به صورت مچاله در آورده‌اید را به دیوار خیس به صورت ضربه‌ای بزنید. به این ترتیب رنگ از روی دیوار برداشته شد و همزمان با انتقال رنگ، نقش مچاله شده پارچه روی دیوار باقی می‌ماند.

۵ – تکنیک راه راه کردن دیوار در بلکا :
این روش بیشتر مناسب اتاق‌های خواب است. البته باید توجه داشت که نباید باعث شلوغ به‌نظر رسیدن اتاق شد. برای مثال می‌توان از این روش تنها برای دیوار سمت تختخواب استفاده کرد. ابتدا نقطه وسط دیوار را پیدا کنید سپس ۵/۷ سانتی‌متر از هر سمت این نقطه به اطراف حرکت کنید. بدین ترتیب اولین نوار ۱۵ سانتی‌متری ایجاد خواهد شد. به همین طریق تمام دیوار را به نوارهای ۱۵ سانتی‌متری تقسیم کنید.
با استفاده از شاقول خطوط را ترسیم کنید یا از نقطه‌چین‌های بزرگ استفاده کنید و تا پایین دیوار بکشید. سپس با چسب نواری کاغذی یک طرف خطوط علامت‌گذاری شده را بپوشانید به طوری که چسب داخل نوارهایی که باید بمانند چسبانده شود. در نهایت به صورت یکی در میان این قسمت‌ها را رنگ‌آمیزی کنید. شما می‌توانید الگوهایی را نیز به شکل دایره یا مثلث از مقوا جدا کنید و بین این خطوط قرار دهید. البته توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید داخل این الگو‌ها را رنگ کنید باید طوری آنها را طراحی کنید که وسطشان خالی باشد.

در تمام روش‌‌های فوق هم‌خوانی رنگ‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین، هنگام رنگ کردن نکات زیر را رعایت کنید :
_  در تکنیک رنگ‌برداری سرعت عمل مهم‌ترین مساله است، زیرا ممکن است لایه رنگ به سرعت خشک شود و رنگ‌برداری آن به سرعت انجام گیرد. در این صورت می‌توانید ابزار را به کمی تینر روغنی آغشته کنید و به سطح رنگ بمالید. پس از آن‌که ابزارتان (پارچه، کیسه پلاستیکی و…) به رنگ آغشته شد آن را با ابزار دیگری عوض کنید.

مديــــريت بازار يــــــابي و فــروش

بدون دیدگاه

چکيده نظرات دکتر فليپ کاتلر *

موفقیت در سالهای قرن بیست و یکم و بعد از آن در گرو دیدگاه کامیابی حرفه ای متکی بر بازار و مشتری است .
مفهوم مديريت بازاريابي ، تجزيه و تحليل فرصت هاي بازار ، راهبردهاي بازاريابي در مراحل مختلف چرخه عمرمحصول ، شيوه هاي گوناگون مديريت خط محصول و اداره نام و نشان (براند) سازمان دهي دواير بازاريابي و نحوه اجرا ، نظارت و کنترل طرح ها است . به هر حال مفهوم بازاريابي به مراتب بيش از دايره اي خاص در هر شرکت است که به “فروشندگي” اشتغال دارد.
بازاريابي عبارت از فرايند منظم و آگاهانه اي است که همواره در انديشه بازار و برنامه ريزي براي آن است . اين فرايند براي دستيابي به نيروهاي تحرک آفرين با تحقيقات دربارۀ بازار آغاز مي گردد .
بازارياب براي شناسايي فرصت ها به تحقيقات روي مي آورد . منظور از اين فرصت ها دستيابي به افراد يا گروه هايي از مردم است که نسبت به بعضي از کالا ها و خدمات داراي نيازهاي تأمين نشده يا علائق پنهان باشند.
فرايند بازاريابي مستلزم تقسيم بندي بازار و انتخاب هدفدار بازارهايي است که شرکت براي پاسخگويي به آن ها در بهترين موقعيت قراردارد . شرکت ها بايد يک خط مشي جامع تنظيم نموده و با هدف هرچه مطلوب کردن عملکرد بلند مدت خود ترکيب عناصر بازاريابي و برنامه عملياتي خودشان را تعيين نمايند.
شناخت انگيزه هاي گوناگون خريد ، نظير راحتي ، شأن و منزلت ، شکل ، ويژگي ، خدمات و غيره در زمان و مکان مختلف نقش مؤثري بر عهده دارند.
مشتريان امروزي هنگام تصميم گيري هاي خود در امر خريد براي کيفيت و فايده اهميت بيشتری قائل می شوند بعضی شرکت های معروف تمهيداتي به کار مي برند تا کيفيت را به بالا ترين حد ارتقاء داده و همزمان ، هزينه هايشان را کاهش دهند اين شرکت ها شعار:” عرضه بيشتر ، به قيمت کمتر ، به طور مداوم ” را سرلوحه کار خود قرار داده اند.
شرکت هاي امروزي ، در انديشه تغيير طرز تفکر خود هستند . آن ها شيوه مديريت بر مجموعه اي از دواير نيمه مستقل ، که هر کدام داراي منطق مختص خود باشند را رها کرده و به مديريت فرآيند هايي اساسي که بر خدمات و رضايت مشتري تأثير مي گذارد روي مي آورند . شرکت ها مديريت بازاريابي هر فرآيند را به افرادي با زمينه کاري چند گانه مي سپارند .
پرسنل بازار يابي به جاي اشتغال در دواير بازاريابي هر روز بيش از پيش در تيم هاي چند کاره فعاليت مي نمايند . اين امر تحولي مثبت است که بينش بازاريابان را نسبت به فعاليت اقتصادي افزايش مي دهد.
شرکت ها در مي يابند که براي موفقيت ، تمامي منابع و ضروريات لازم را در اختيار ندارند و اندازۀ آن ها نيز در اين زمينه از اهميت چنداني برخوردار نيست .
شرکت ها با نگاهي به زنجيرۀ کامل عرضه براي ايجاد فايده خواه ناخواه به لزوم مشارکت با ساير شرکت هاي همسو پي مي برند و بازاريابي مشترک آنها هر آنچه را که براي موفقيت مورد نياز است تأمين مي کند و مديريت ارشد شرکت ها وقت بيشتري را به تهيه و طراحي پيوندها وشبکه هاي استراتژيک اختصاص مي دهند . پيوندها و شبکه هايي که براي شرکت هاي شريک نيز مزيت رقابتي ايجاد مي کنند .
بازاریابی یک فرایند اجتماعی و مدیریتی است که به وسیله آن افراد و گروه ها نیاز و خواسته های خود را از طریق عرضه و مبادله کالاهای مفید و با ارزش به دیگران تامین میکنند .
وظــیفه بازاریـاب ، فــــروش مزایــا یا خـــدمات درون محصولات فیـزیکی است و نـــه تشـریح ویژگــی هــای فیـــــزیـکی آن ها
فروشندگانی که به جای تفکر درباره نیاز مشتری در اندیشه محصول فیزیکی باشند دچار نزدیک بینی بازاریابی هستند
کاتلر تاکيد برمرکزيت معامله داشته و اين که هسته مرکزي بازاريابي همان توليد واکنش هاي مورد علاقه در اشخاص و ارائه پيشنهاد هاي با ارزش براي آنها است

* استاد برجسته بازاريابي بين المللي در مرکز مديريت کلاگ در دانشگاه نورت وسترن ايلت ايلينويز

همه چيز درباره مشتري

مشتري مهمترين ناظر بر فعاليتهاي ما است. او به ما وابسته نيست. ما به او وابسته هستيم.

مشتري در كار ما يك هدف زودگذر نيست. بلكه مشتري هدف و غايت همه اقدامات ما است.

او يك فرد خارجي در سازمان ما محسوب نمي شود. بلكه مشتري جزئي از سازمان ما است.

ما با خدمتي كه به مشتري ارائه مي نمائيم به او لطف نمي كنيم بلكه او از اين طريق فرصتي براي ادامه كار به ما مي دهد و در حق ما لطف و التفات مي نمايد.

ماهاتما گاندي

هزاره سوم هزاره تفکرات و ايده هاي زيباست که در عين حال با تکنولوژي کيفيت و سرعت عجين گرديده است
در دنياي امروز با پيشرفت تکنولوژي هر روز مواد جديد جايگزين مواد قديمي مي گردد خصوصيات اين مواد کيفيت و مقاومت برتر آنهاست
صرفه اقتصادي به دليل کيفيت مطلوب، مقاومت زياد به دليل استفاده از تکنولوژي بــرتر مزيت هاي به کارگيري اين مواد در بافت ساختمانها مي باشد
آيا مواد جديد را فقط در ساختمانهاي جديد بايد به کار گرفت؟ و يا در ساختمانهايي که با طرح و فکر قديم اما مستحکم ساخته شده مي توان به کار برد؟
سيب آس مبتکر مهندسی فروش مصالح و تجهيزات ساختمانی و تأسيساتي با توجه به پيشرفت تکنولوژي در دنيا و چرخش ديدگاه طراحان پروژه هاي ساختماني از ساختارهاي سنتي به طراحي هاي مدرن و حضور عناصر و مصنوعات جديد تأسيساتي و تنوع جزئيات اجرائي، همگام با پيشتازان صنعت تأسيسات و تکيه بر سالها تجربه با معرفي تکنولوژي مدرن ساختمان و توسعه فن آوري هاي نوين تشکيل گرديده است
هدف واحد بازاريابي مصالح و تجهيزات ساختمانی و تأسيساتي ارائه تکنولوژي هاي جديد همگام با ايجاد بستر مناسب براي حيات بالندة خود و مواجه با حجم وسيع تر کاري که هر روز با آن روبروست می باشد
انگيزه ما به عنوان عضوي از خانواده بزرگ مهندسين کشور به روز کردن و بالا بردن سطح دانش مهندسي مملکت است که سعي داريم با برگزاري جلسات و سمينارهاي تخصصي و ارائه کاتالوگ هاي فني در اين راه گام برداريم.

فروش پايان يک معامله نيست    بلکه آغاز يک مسئوليت است